• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Sklep internetowy jako pomysł na biznes?

Wielokrotnie spotykałem się z opinią, że prowadzenie sklepu internetowego to najprostszy sposób na zarobienie pieniędzy. Choć znam wielu sprzedawców i wiem ile zarabiają na swoim biznesie, nie mogę się zgodzić, że to prosta droga do bogactwa. Każdy sklep może odnieść sukces, lecz jego wyznacznikiem będzie poniesiony wkład, a ten często przekracza sumy idące w dziesiątki tysięcy złotych.

Mierz siły na zamiary

Uruchomienie platformy e-commerce wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Konsumenci stali się bardzo wymagający, toteż platforma powinna się mocno wyróżniać. W dobie potężnej konkurencji na każdej płaszczyźnie sprzedaży koniecznym jest znajomość podstaw psychologii e-handlu oraz ruchu generowanego w Internecie. Sklep odniesie sukces, jeśli będzie posiadał przynajmniej dwa kanały sprzedaży. Mowa o platformie e-commerce (deskopowy sklep internetowy), jak również o m-commerce (sklep mobilny).

Stosunek ruchu generowanego w polskiej sieci to 60-40, czyli 60% odwiedzających korzysta z komputerów stacjonarnych, zaś pozostałe 40% ze smartfonów i tabletów. Należy zapewnić ruch z każdego kanału, aby móc maksymalizować zyski.

Ile musisz zainwestować i na jakie zyski możesz liczyć?

Koszt stworzenia dwóch osobnych platform sklepowych to wydatek rzędu 10 000 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszty stworzenia opisów produktów oraz kampanii promocyjnej. Nie obędzie się bez pomocy agencji SEO oraz specjalistów od Digital PR. Cały wkład w reklamę mający zapewnić nam pierwsze, progresywne zyski to inwestycja około 25 000 złotych netto. Czas potrzebny do odzyskania wkładu i notowania czystego zysku to około sześć miesięcy, warto dodać - intensywnej pracy!

Tak, prowadzenie sklepu internetowego to doskonały sposób na biznes, lecz podobnie jak w przypadku każdego startu upu - trzeba się liczyć z inwestycją. Gdy już od początku pieniądze zaczną pracować na właściciela, po czasie osiągnie on wymarzony sukces!