• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Co wiesz o płatnościach internetowych? Oto 5 faktów, które Cię zaskoczą!

Czy wiesz ile osób robi e-zakupy wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych? A może ciekawi Cię, które branże są najbardziej rozchwytywane w sieci? Poniżej przygotowaliśmy pięć faktów o płatnościach internetowych, które z pewnością Cię zaskoczą!

1. Wolimy błyskawiczne przelewy, kosztem tradycyjnych

Polscy konsumenci w 21% wybierają płatność gotówką, w 7% kartą płatniczą, zaś pozostałych finalizacji dokonują za pośrednictwem konta internetowego lub korzystając z usług operatorów szybkich płatności online. Cenimy sobie wygodę i czas potrzebny do zaksięgowania się przelewu, dlatego najczęściej w sieci płacimy bramkami płatniczymi, które oferują, np. Dotpay. Dzięki temu zakupiony towar opłacamy w kilka sekund, zaś pieniądze księgują się u adresata po kilku minutach, nawet w czasie trwania weekendów.

2. Niemal 25% to m-kupujący

Kupujemy w sieci często, lecz nie zawsze korzystamy z komputerów stacjonarnych, aby finalizować płatność. 24% kupujących nie tylko przegląda sklepy z poziomu smartfonu lub tabletu, ale płacą nimi z wykorzystaniem mobilnych bramek płatności! Szacuje się, że w przyszłym roku m-kupujących będzie powyżej 30%!

3. Płatności mobilne podstawowym filarem obrotów

Coraz więcej sklepów decyduje się na uruchomienie platformy mobilnej dla zmaksymalizowania zysków. Jako, że prawie 40% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne, sprzedaż z tego tytułu może być dla sklepu jednym z głównych filarów zarobkowania.

4. Polskie e-sklepy rozwijają się najszybciej

Około 72% Polskich sklepów internetowych posiada platformę w rodzimej wersji językowej. Polski rynek e-commerce jest jeszcze młody, dlatego inwestorzy nie zapędzają się na rynki zagraniczne, bo w samej Polsce mają spore pole do popisu i możliwość zarobienia poważnych pieniędzy.

5. Dom i Ogród - najpopularniejsza e-branża

Najpopularniejsza a zarazem - najbardziej konkurencyjna branża w e-commerce. Produkty z kategorii "dom i ogród" są najchętniej szukane, czytane i kupowane. To właśnie tutaj notowane są największe zyski i nie przewiduje się, aby jakakolwiek branża zbliżyła się do tej kategorii w roku bieżącym.

Teraz już wiesz dużo więcej o płatnościach internetowych, niż do tej pory. To bardzo ciekawa i rokująca branża, która z roku na rok rozwija się w błyskawicznym tempie!