• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Płatności internetowe: 3 podstawowe zalety

Zakupy w Internecie zazwyczaj finalizowane są przelewem tradycyjnym lub błyskawicznym. W ostatnim czasie widzimy tendencję progresywną dotyczącą drugiej metody i wkrótce wyprze ona przelewy tradycyjne. Efektem tej konkluzji jest czas oczekiwania na zaksięgowanie się przelewu. Konsumenci coraz częściej wchodzą do e-sklepu z założeniem "chcę ten produkt mieć już, teraz!" a możliwe to będzie tylko wtedy, gdy skorzystamy z bramki szybkich przelewów online, a takie oferują jedynie operatorzy płatności internetowych.

Po pierwsze: Przelew księguje się niemal w czasie rzeczywistym

Jeśli kiedykolwiek zapomnieliście zapłacić rachunek za telefon i został Wam on zablokowany to pamiętacie informację windykacyjną? Zazwyczaj zachęca ona do wykonania błyskawicznego przelewu, aby usługa została odblokowana po chwili. Takie rozwiązanie wiąże się z opłaceniem marży, a w przypadku płatności na około 50 złotych nie przekracza  30-40 groszy. Tak wygląda idea przelewów błyskawicznych, które księgują się u adresata po kilku minutach, nawet w czasie trwania weekendów.

Po drugie: To bardzo bezpieczne

Bezpieczeństwo transakcji w przypadku przelewów błyskawicznych ma ogromne znaczenie zarówno dla konsumentów, jak i samych operatorów. Znając Polski rynek instytucji finansowych nie dziwne, że operatorzy większość swoich zysków inwestują w systemy do szyfrowania przelewów, zabezpieczania danych kontaktowych itd. Porównując bankowość tradycyjną do internetowej często okazuje się, że ta pierwsza nie zapewnia 100% bezpieczeństwa transakcji.

Po trzecie: Nie zawsze musimy płacić!

W ostatnim czasie wiodący operator szybkich przelewów, firma Dotpay wprowadziła usługę o nazwie "płatności odroczone" lub ściślej: ratalne. Usługa polega na tym, że konsument może dokonać zakupu w e-sklepie, ale rachunkiem obciąża operatora, który błyskawicznie wyrównuje zaległość. Konsument ma od tego czasu 14 dni na doładowanie swojego konta, czyli zwrócenie pieniędzy operatorowi. Ta "przyjemność" kosztuje drobną marżę, liczoną w groszach lub ewentualnie - kilku złotych.

Płatności internetowe są nie tylko błyskawiczne, ale bezpieczne i złożone z ciekawych usług. Wybierając dużego, znanego operatora możemy się bardziej cieszyć zakupami, a przecież wiadomo, że wszystko co w sieci, jest po prostu tańsze!