• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Ile wydajemy na e-zakupy i co kupujemy?

Polak na zakupach bywa zrzędliwy, lubi się targować i choć mowa o sprzedaży internetowej - suma summarum zostawia w e-sklepie całkiem sporo pieniędzy. Polska branża e-commerce zdaniem specjalistów rozwija się najszybciej w Europie. Powodem tego stanu rzeczy jest niejako wiek naszego rynku, który w porównaniu do zagranicznych wypada dosyć młodo. Zastanawialiście się kiedykolwiek na tym, ile samemu wydajecie pieniędzy na zakupy w sieci? Jeśli nie, to zadaliśmy sobie trud i sami to sprawdziliśmy! Wyniki naszego "audytu" przedstawiamy poniżej!

Kupują wszyscy, nawet seniorzy

W raporcie Gemius z 2015 roku dowiedzieliśmy się, że blisko 47% kupujących w sieci deklaruje zakup przynajmniej jednego produktu w 2016 roku. Mija niemal rok od wydania magazynu, a statystyki zmieniły się dosyć mocno. Już teraz ponad połowa kupujących online przyznała, że dokonała przynajmniej jednego zakupu w e-sklepie i nie zamierzają na tym poprzestać. Kupują wszyscy - zarówno osoby w sile wieku, jak również starsi. Dotąd nie spotykaliśmy się z takimi obrazkami co pokazuje, że Polska branża e-commerce idzie w najlepszym kierunku.

Ile wydajemy na e-zakupy? Średnio 80 złotych

Powyższa statystyka dotyczy ogółu i jest medianą kosztów ostatniego zakupu. Najwięcej wydają Ci, którzy kupują w sieci chętnie. Zazwyczaj to osoby młode pobierające płatne aplikacje mobilne oraz kobiety, które zamawiają kosmetyki, biżuterię i akcesoria do wyposażenia domów. Mężczyźni jak to mężczyźni - najchętniej płacą za gadżety elektroniczne, gry oraz części samochodowe. Seniorzy lubią dobrą książkę oraz film, dlatego na ten cel wydają w sieci najwięcej.

Jak będzie wyglądać przyszłość?

W odniesieniu do e-commerce zapewne sprzedaż osiągnie kolejne, nieznane dotąd wymiary, lecz warto się też skupić na m-handlu. Przybywa osób kupujących tylko mobilnie (smartfonem, tabletem), przybywa również samych m-sklepów. Możemy zatem przypuszczać, że przyszłość skupiona będzie w okół "m", gdyż "e" ma się bardzo dobrze!