• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Czy warto kupować przez Internet?

Przybywa osób kupujących online, a progres w rozwoju polskich e-sklepów widoczny jest nawet poza granicami kraju. Choć sprzedaż stacjonarna nadal jest głównym filarem naszej gospodarki, e-commerce z roku na rok notuje coraz większe obroty. Już dziś jest to ponad 80 miliardów złotych obrotów, co daje około 2% PKB naszego kraju.

Dlaczego warto kupować w sieci?

Gdybyśmy zadali to pytanie stu przypadkowym osobom, w odpowiedzi otrzymalibyśmy zapewne: "bo mogę w ten sposób zaoszczędzić". Istotnie - większość z nas szuka oszczędności w zakupach internetowych i choć często mowa o wielkogabarytowych sprzętach - możemy na tym zaoszczędzić do 10-15% ogólnej wartości produktu. Doskonale to widać, porównując ten sam telewizor w sklepie stacjonarnym Media Expert do ich oferty na stronie. W lokalu stacjonarnym kupimy model X za 2300 złotych i po chwili będzie on stał w naszym salonie, zaś przez Internet zapłacimy 1999 złotych, ale nowy gadżet zagości w naszym domu po około 24 - godzinnej przejażdżce z kurierem. 

A co z płatnościami?

Kupujemy w sieci chętnie również z uwagi na sposoby płatności. Większość sklepów współpracuje z operatorami szybkich przelewów online, czym zapewniają konsumentom zaksięgowanie przelewu nawet w czasie weekendów. Gdy potrzebujemy, np: aplikacji mobilnej, to możemy ją kupić w sobotę wieczorem, zapłacić szybkim przelewem i już po pięciu minutach cieszyć się oprogramowaniem, które zostanie nam podesłane na skrzynkę e-mail.

Polska branża e-commerce rozwija się w szybkim tempie, toteż przybywa entuzjastów zakupów w sieci. Kupujemy chętnie, bo czujemy bezpieczeństwo transakcji, a przede wszystkim - możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy!