• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Jak sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego?

Osoby, które jeszcze nie miały okazji do zakupów internetowych powinny analizować nieznane sklepy pod kątem ich uczciwości. Jako, że w polskiej sieci aktywnych jest ponad 100 000 platform e-commerce możemy przypuszczać, że nie wszystkie są uczciwe. Dziś dowiecie się w jaki sposób analizować e-sklepy i które wybierać do bezpiecznych zakupów.

Szukaj informacji o certyfikatach

Jeśli sklep w którym chcesz dokonać zakupu (bo przekonała Cię, np: cena produktu) posiada w stopce lub innym, widocznym miejscu listę certyfikatów to masz podstawy aby mu zaufać. Obecnie mamy do czynienia z wieloma certyfikatami, ale do najważniejszych zaliczamy: Rzetelna Firma, Wiarygodna Firma i Uczciwy Sklep. Posiadanie któregokolwiek z tych certyfikatów będzie świadczyło o uczciwości sklepu, ponieważ program chroniący sklepy i konsumentów ma swój regulamin, a ten z kolei jest restrykcyjny. Wystarczy jeden błąd sklepu, aby stracił on certyfikat i już nigdy go nie odzyskał.

Sprawdzaj sposoby płatności

Uczciwe sklepy, zarabiające poważne pieniądze i mające tysiące produktów w magazynach zwykle współpracują z operatorami szybkich płatności online (Dotpay, PayPal itd.), bo gwarantują oni wszystkie możliwe kanały płatności.  W odniesieniu do uczciwości nie chodzi o same kanały, lecz o fakt współpracy z operatorami. Największe firmy nigdy nie będą patronować sklepom, które choć raz oszukały swojego klienta.

Czytaj opinie na portalach

Poważne sklepy chętnie udostępniają informacje o opiniach swoich klientów. W ten sposób również możesz sprawdzić, czy dana platforma jest godna współpracy. Im więcej pozytywnych komentarzy z wiarygodnych kont, tym większa pewność, że e-sklep nigdy Cię nie oszuka. Jeśli jesteś niedoświadczony w zakupach internetowych, opinie klientów nie powinny być dla Ciebie ważniejsze od certyfikatów i faktu współpracy z operatorami.