• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@gepc.pl

Płacisz za zakupy w sieci? Oto, co powinieneś wiedzieć!

Kupowanie w sieci to nie tylko sposób na oszczędność, ale też całkiem sporo frajdy. W ostatnim czasie Polska branża e-commerce mocno się zmieniła i dziś możemy kupować na sposoby, jakich nie znaliśmy wcześniej. Duży wpływ na rozwój e-sklepów mają operatorzy szybkich płatności, którzy zapewniają udogodnienia maksymalizujące tą formę zakupów w sieci.

Jak płacimy za zakupy w sieci? Przelewem? Niekoniecznie!

Przelew tradycyjny to nadal jeden z popularniejszych, ale nie najpopularniejszy sposób finalizowania transakcji. Do takich płatności przyznaje się mniej, niż połowa kupujących w sieci. Do tej pory było to 58%, a dzisiaj jest niewiele ponad 40%. Dlaczego? Powodem tego stanu rzecz jest czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu. Jeśli potrzebujemy, np: aplikacji mobilnej na "teraz", to chętniej płacimy przelewem błyskawicznym, dzięki czemu pieniądze trafiają do adresata w kilka chwil, zaś z programu możemy korzystać po 10-15 minutach.

Które usługi cieszą nas najbardziej?

W odniesieniu do operatorów szybkich płatności online, bardzo cenimy sobie usługi odroczone. Firmy takie jak Dotpay oferują uregulowanie przez markę rachunku pod warunkiem, że konsument odda pieniądze firmie w ciągu 14 dni. Z tej formy płatności korzysta coraz więcej e-kupujących, bo nie muszą mieć gotówki na koncie, co nie oznacza, że akceptują długi. Płatności odroczone dotyczą w sporej mierze kupujących okazjonalnie, którzy potrzebują produktu "teraz" i zwykle oddają pieniądze operatorowi nie w ciągu 14 dni, ale na drugi - trzeci dzień.

Jak będziemy kupować w przyszłości?

Bieżący rok upływa pod znakiem płatności mobilnych, czyli zakupów z poziomu smartfonów i tabletów. Podejrzewamy, że przyszłość będzie dotyczyć zmian na tym polu, bowiem aż 1/3 ruchu generują w sieci urządzenia mobilne! O tym, jak chętnie kupujemy płacąc za zakupy smartfonem napiszemy przy okazji kolejnego wpisu!